SON DAKİKA

ERCİYES HABER

Başkan Büyükkılıç’tan önemli açıklamalar

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 16:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Başkan Büyükkılıç’tan önemli açıklamalar

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın da katılımıyla Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan denetimler sonucunda sertifika şartlarını sağlayan işletmelere Hijyenlik İşletme Sertifikası dağıtım töreninde konuştu.
Başkan Büyükkılıç, Uluslar Arası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile ilgili anlaşma imzalandığını, Kaniş Karum ve Keykubadiye sarayındaki kazı çalışmalarının 12 ay boyunca devam edeceğini söyledi.
Büyükkılıç, Koramaz Vadisi’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alındığını da hatırlatarak, Koramaz Vadisi’nin kalıcı olarak bu listeye alınması için girişimlerin sürdüğünü ifade etti. Başkan Büyükkılıç’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:
-Millet Bahçesi’nin ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi alan firma birkaç günde açıklanacak. Türkiye’deki sayılı millet bahçelerinden birisi olacak.
-İkinci Tıp Fakültesinin kurulması için girişimlerimiz sürüyor.
-Kayseri stratejik bir şehir. Sivas, Nevşehir, Kırşehir, Kahramanmaraş, Adana gibi illere hizmet verebilecek kapasitesi var. Hepsinin ortasında olan cazibe merkezi bir şehir.
-Maç 90 dakikadır. Maç ekranda 90 yazınca bitmez. Hakemin düdüğü ile biter. Bunu unutmamak lazım. 2-1 öne girdiğimiz bir maçta gol yemek bizi üzmüştür. 3-2 olduğunu duyunca şok olduk. Allah’ın izniyle Kayserispor ligde kalacaktır. Kayseri zoru seven bir takım. Ligde kalacağına ben inanıyorum.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER