SON DAKİKA

ERCİYES HABER

Cavit Yurttaş Cami Açıldı

Bu haber 30 Temmuz 2020 - 13:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cavit Yurttaş Cami Açıldı

 

Melikgazi Belediyesi Köşk Mahallesinde Belediye ve hayırsever işbirliği ile yapılan Cavit Yurttaş Cami öğle saatlerinde düzenlenen program eşliğinde açıldı.
Cami açılışına Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak PArti Kayseri Milletvekili  Taner Yıldız, Kayseri Valisi Şehmuz Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki “Arefeniz mübarek olsun, yarın beraber kutlayacağımız bayramınızda mübarek olsun Cenabı Allah nice bayramlara huzurla ağız tadıyla alaştırsın diye de dua ediyorum. Sayın bizim Kayserimizin büyük hayır severlerinden Allah razı olsun gücü yettiğine durmadan hayır işlemeye devam ediyor, bundan önceki hayırlara da şahitlik ettik bugün burada evladına ileride torunlarına onlarında yavrularına bu güzel hayırları eser olarak sanki onlara bir miras olarak bırakarak devam etmesini de Cenabı Allah’yan niyaz ediyorum. Bu mübarek gün hürmetine Allah keselerine bereket versin, nice hayırlar işlemeyide nasip etsin. bizler Sayit amcayla aşk refikiyiz inşallah bizlerede şefatci olurlar öbür tarafta” ifadelerini kullandı.
Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız “Ege’de özellikle petrol ve doğalgaz aramalarının doğu ak denizin durduğuna dair haberler yayılıyor, bu konunun aslı şudur değerli arkadaşlar; Doğu akdenizde ki Suriye’den başlayan Irakla beraber Libyaya kadar uzanan coğrafyada sayın Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu güçlü iradede herhangi bir kesintiye uğrayan alan yoktur. Yalnızca meis adası çevresinde tartışmalı alanda ki petrol aramalarıyla alakalı çalışma durdurulmuştur, oda gerginliğin bir tarafı olmamak adına ve uzlaşmanın da tarafı olmak adına, ortak paydası olmak adına. Ama bu çalışmanın tamamının durduğu şeklinde yansıtılmaya çalışılıyor bu gerçekle bağdaşmamaktadır” dedi.
Yıldız “Kurban Bayramının arefesinde Böyle güzel bir günde hayırlı bir işin açılışını yapıyoruz. Allah mizanına koysun, Sayın Türktaş abimizin, Rüstem’in ve aynı zamanda bu camiye adını veren değerli kardeşime de bütün aileleriyle beraber inşallah mizanlarına koyulsun diye dua ediyoruz. Geçtiğimiz kurban bayramında Covid-19 yoktu ama Suriye ve Irak kırizi vardı, insanlar katlediliyordu, maskemiz yoktu bugün maskemiz var. Ciddi bir salgınla karşı karşıya kalmamak için mücadelemiz aynı şekilde bütün kurumlarımızla beraber sürüyor. Geçtiğim bayramlarda Hacca gidiyorduk şimdi yasak Allah akıbetimizi hayır etsin diye büyüklerimiz sürekli dua ederlermiş ve inşallah sevinçlerin paylaşıldığı kurban bayramlarını cenabı hak bizlere nasip eder” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç “Her zaman gurur kaynağımız, övüncümüz güzel şehrimiz, elbetteki bu güzel şehrimizin güzelliklerle anılması bu şehre sahip çıkma duygusu içerisinde hayırseverleriyle anılması, hepimizi keyiflendrimekte, sevindrimektedir. Ben Melikgazi’mizin Kıymetli Başkanı ve onun gerçekten gayretli, çalışkan ekibine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bu güzel eserin gün yüzüne çıkmasında hayırseverimize dayanışma içerisinde bu güzel günlere getirdikleri için. Elbette Kayseri’mizde dini tesislerimizin büyük çoğunluğunu hayırseverlerimiz yapıyor, sağlık tesislerimizi hayırseverler yapıyor, üniversitelerimizi hayırseverler yapıyor, eğitim binalarımızı hayırseverler yapıyor. Bunları söylerken de devletimizinde her zaman yanımızda gücünü ve desteğini gördüğümüzü de buradan paylaşmak istiyorum” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu konuşmasında “Şimdi burası 7.400 metrekareden oluşan bir kompleks haline geldi. Oğuz Memişler’de burada, sağ olsun bu camii ile ilgili onlarında gayretleri var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Başkan Melikgazi Belediye Başkanıyken Sait amcayla istişare ediyorlar, konuşuyorlar el sıkışıyorlar. Bir kısmını belediyemiz,bir kısmında sait amcalar yapmak üzere dolayısıyla belediye olarak ihale yaparak yaklaşık 3 milyon tl belediyemiz harcadı ve taban inşaatını tamamladı. Daha sonrasında Sait amcalar büyük bir özveri ile hem camiinin içinin teftişi hem aşşağısında büyük bir Kur-an Kursumuz var, oranın yapımı aynı zamanda buranın peyzajı ile birlikte otopark sorunu yaşanmasın, aynı zamanda çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız burada nefes alsın diye güzel bir ağaçlandırma ile peyzaj düzenlemesi yaptık. Bir vakıfın arsası çıkıyor, bir hayırseverin arsası çıkıyor, Suya Kanmış Hatundan 510 sene öncesinden beri burada hayır severler kültürü oluşmuş her tarafta da hayırsever var. Üniversiteye bakıyoruz, camiilere, sağlık ocaklarına, okullara bakıyoruz şuan da onun üzerinde hayırseverle protokol imzaladık, hayırlar yapıyoruz. Cenabı Allah hayırseverlerimizden razı olsun, teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER