SON DAKİKA

ERCİYES HABER

DEÇEV DEN DEV PROJE

Bu haber 11 Kasım 2020 - 14:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DEÇEV DEN DEV PROJE

Develi Çevre ve Kütür Derneği, Develi Belediyesi ve Öksüt Madenciliğin gerçekleştirdiği proje kapsamında Gazi Mahallesin’de 46 bin metre kare alana 2 bin adet fidan dikimi gerçekleşti.

Yapılan fidan dikim etkinliğine Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Öksüt Madencilik temsilcileri, Develi Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Yılmaz Özalp, Belediye Personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru “Geçen sene 11 kasım da saat 11:11’de 11 milyon fidan dikilmişti bizde Develi’de 50 bine yakın fidan dikmiştik, Bu sene de yine aynı anlayışla Develimiz doğaya sahip çıkıyor. Gelecek nesillere güzel bir çevre bırakabilmek adına Ülkemizde ki boş olan her karış toprağa fidan dikmek bizim en asli görevlerimizden bir tanesi. Şaunda bulunduğumuz yerde Develi Belediyemiz, Öksüt Madencilik ve Develi Çevre ve Kültür Derneği ile birlikte Gazi mahallemize fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Bu çevre gelecek nesillere emanetimizdir, bu çevreye biz hassasiyetle korumak durumundayız. Ben tekrar Develi Belediyemize, Öksüt Madenciliğe ve Develi Çevre ve Kültür Derneğine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mehmet Cabbar “Bugün bizim için güzel bir gün çünkü biraz önce de Develi erciyes yolunda ağaç dikerek güzel atmosferi tenefüs ettik, şimdi de buraya geldik. Develi Çevre ve Kültür Derneği ve Öksüt Madencilik bize böyle bir proje sunduğunda bizded yeşile ve doğaya verdiğimiz bu değerin karşılığı olarak bizde bu projenin içerisinde yer alacağımızı ifade etmiştik. Şuan da burada da start verildi bizde yapacağımız desteklerle buranın daha güzel bir hale gelmesi için elimizden gelen gayretleri göstereceğiz çünkü; bunu ben bir sorumluluk olarak ve bir görev olarak görüyorum. Nasıl ki şuanda üzerine bastığımız bu doğayı bizden öncelki nesiller bize emanet ettiyse, bizlerde bizim çocuklarımıza torunlarımıza daha güzel bir doğayı onlara teslim etmekle mükellefiz diye düşünüyorum. Bu tür projelerde Develi Belediyesi olarak destek vereceğimiz ifade etmek istiyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yılmaz Özalp “Daha yeşil, daha yaşanabilir bir Develi için tertip ettiğimiz programa öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Şuan Gazi mahallesindeyiz yalaşık 46 bin metre kare alana toplamda 2 bin adet fidan dikmeyi planlıyoruz. Programımızı Develi Çevre ve Kültür Derneği, Develi Belediyemiz ve Öksüt Madencilik iş birliğinde tertip ettik. Bugün fidanların bir kısmı yani 1. etabı başlatacağız, inşallah Develi Belediyemizin de destekleriyle fidanların tamamı dikilecek, teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER