SON DAKİKA

ERCİYES HABER

YARDIM TIRLARI DEVELİ’DEN DUALARLA UĞURLANDI

Bu haber 13 Kasım 2020 - 17:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.
YARDIM TIRLARI DEVELİ’DEN DUALARLA UĞURLANDI

 

“Ahiret mutluluğudur her işin evveli, İdlip ve Azez’i unutma Develi” sloganı ile Develi Belediyesi, Develi İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Develi şubesinin ortaklaşa düzenlediği yardım kampanyasında toplanan 2 tır yardım Suriye’nin İdlip ve Azez bölgelerine dualarla uğurlandı.
Uğurlama programına Develi Kaymakamı Murat Duru, Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi İlçe Müftüsü Emin Patan, Develi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, Türkiye Dİyanet Vakfı temsilcileri, Çevre İlçelerden gelen Müftüler ve Develi Halkı katıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru “Böyle güzel bir günde böyle hayırlı bir iş için toplanmış bulunuyoruz. Bu hayırla yapılan işin sonucunu da biraz sonra hep birlikte dularla, gönlümüzden gelen güzelliklerle bu 2 tır yardımı komşularımıza göndereceğiz. Bizim dinimiz inancımız ‘veren el alan elden üstündür’ demiş Ecdadımız tarih boyunca bunu hep böyle yapmış. 3 kıtaya hakim olmuş ama hiç bir zaman almamış vermeyi çok iyi öğrenmiş. Emeği geçen herkese ve özellikle Develi halkına teşekkür ediyorum, Allah razı olsun sözünü Develimizin güzel insanlarına itaf etmek istiyorum Çünkü bu iki tırı fedakar, cefakar benim hemşerim dediğim Develimizin güzel insanları Allah onlardan razı olsun” ifadelerini kullandı.

Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven “Böylesine Cuma günü gibi mübarek bir günde, ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Develili kardeşlerimizin yardımlarıyla oluşan bu 2 tırın buradan uğurlanma programına hepiniz hoş geldiniz. Türkiye diyanet vakfı olarak hemen sınırımızın ötesinde yıllardır kangren haline gelmiş olan bir savaş neticesinde evlerini kaybeden, yurtlarından olan önemli bir kısmı ülkemize misafir olarak giden ama büyük bir kısmı da sınır ötesinde özellikle de kahraman ordumuzun o bölgede ki teröristlerini ayıklayarak oluşturmuş olduğu güvenli ve emniyetli bölgelerde yaşayan Suriyeli kardeşlerimize Kayseri İl Müftülüğü, İlçe Müftülükleri ve Türkiye diyanet vakfının İl-İlçe şubeleri olarak sürekli destek veriyoruz” dedi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ” şuan da çok mutluyum çünkü programdan önce İl Müftümüz ile konuşurken Develimizin bu 2 tırla beraber toplamda 20 tır yardım yapmış olduğunu öğrendim, Bu Develimiz adına gerçekten gurur verici bir şey. Peygamber efendimiz ‘komşusu açken tok yapan bizden değildir’ buyurmuştur işte bizim şanlı ecdadımız yüz yıllardır dünyanın neresinde olursa olsun nerede bir mazlum varsa onların ihtiyaçlarını gidermek için dünyanın bir ucuna yardımlarını götürmüşlerdir. Bugün burada şanlı ecdadımızın yapmış olduğu o esintinin bir nebze de olsa karşılığını Develimizde görüyoruz. Ben huzurlarınızda başta Diyanet vakfına Develi Kaymakamımıza, İl Müftümüze, İlçe Müftümüze onun personeline, Develi Belediyemizin personeline çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Develi İlçe Müftüsü Emin Patan “2 Kasımda başlamış olduğumuz biraz önce sunucu arkadaşımızın da ifade ettiği üzere ‘Ahiret mutluluğudur her işin evveli, İdlip ve Azez’i Unutma Develi’ diye başladığımız ama ‘Unutmadı Develi’ diye bitirdiğimiz yardım kampanyası, bölgeye gönderilmek üzere başta un olmak üzere toplamış olduğumuz 2 tır malzemenin yollanması için düzenlemiş olduğumuz programa hepiniz hoş geldiniz. Bizi bu kampanyada yalnız bırakmayan Develili kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER