SON DAKİKA

ERCİYES HABER

DEÇEV’DEN CIVIKLI EVİ PROJESİNE SERT TEPKİ

Bu haber 14 Kasım 2020 - 22:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DEÇEV’DEN CIVIKLI EVİ PROJESİNE SERT TEPKİ

Develi’de belki de halkın nefes alabileceği, hoş vakit geçirebileceği en önemli mekanlardan olan Yukarı Develi’de geçtiğimiz günlerde projelendirilen “Cıvıklı Evi” inşaatı görüntü kirliliğini de beraberinde getirdiğini iddia eden Develi Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Yılmaz Özalp oluşan bu görüntü kirliliğine tepki gösterdi.

Başkan Özalp “Develi’nin en güzel parklarından olan Yukarı Develi parkı için de bulunan türbesi, Çanakkale parkı ve manzarası ile Develi‘nin en önemli sosyal alanlarından biri iken inşaatı devem eden Cıvıklı Evi projesi ile çok daha güzel olması beklenirken yapılan inşaat şahsımı hayal kırıklığına uğratmış durumda, yapılan inşaat ile beraber ne Çanakkale parkının ne de güzelim manzaranın anlamı kalmamıştır” dedi.

Sözlerine devam eden Özalp “Hem Develi Belediyesinin hem de üstlenici firmanın bu görüntü kirliliğinin giderilmesi için ivedi şekilde hareket etmesi elzemdir. Aksi halde gerekli yasal yollara başvuracağımız hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER