SON DAKİKA

ERCİYES HABER

YENİDEN REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI KILINÇ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLE İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Bu haber 19 Kasım 2020 - 15:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.
YENİDEN REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI KILINÇ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLE İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

 

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanlığına atanan Mahmut Kılınç ilk iş olarak Develi’de ihtiyaç sahibi aile için yardım kampanyası başlattı. Camikebir Mahalle muhtarı Mustafa Metin Kalkanlı ile birlikte ihtiyaç sahibi aileyi ziyaret eden Kılınç ailenin ihtiyaçlrarını karşılama ve ev yapımı için yardım kampanyası başlattı.

Yeniden Reah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç “Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Teşkilatı olarak Fatma Yolaş teyzemize ziyarete geldik. 2012 yılında belirsiz sebeplerden dolayı evi yanmış, sonra kiraya taşınmış biraz önce de evi gezdik. Yeniden Refah Partisi olarak yardım kampanyası başlatıyoruz kişi başı 1 tl verilirse 65 bin tl eder ve ihtiyaçları ortadan kalkar, bütün Develi halkını yardıma davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cami Kebir Mahallesi Muhtarı Mustafa Metin Kalkanlı “Yaklaşık 2012 yılında bu ev yandı, biz geçici olarak başka bir eve taşıdık ancak baktık orada da olmuyor yanan evin hemen yanında ki eve taşıdık. Ancak 8 kişi kalıyorlar bir evde, evi de gördünüz kapıları pencereleri sıkıntılı. Lakin bu evin de kirasını veremediler dün ben ev sahibi ile görüştüğümde 1900 tl civarında kira birikmiş. Ancak adam ne diyor ister istemez elektrik ve su faturalarında sıkıntı yaşadığımız için benim kiramı veremiyorlarsa çıksın diyor. Şimdi hayırsever vatandaşlarımız diyecek ki biz bunları bir yere taşıyalım kirasını biz ödeyelim, ancak başka bir yere de taşısak bizim için problem çünkü 8 kişilik bir aile ne kadar kim çeker hazır yerimiz var buranın tapusunda problem ben aylarca uğraştım sonunda hallettim çok şükür” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER